Zdrowa żywność - zobacz na Ceneo.pl

środa, 2 lutego 2022

Szaszłyk w kurczaku

Wiele czynności, które wykonujemy w życiu, daje nam satysfakcję i sprawia przyjemność. Szczególnie jest nam miło, gdy ktoś potrafi docenić pomysłowość, trud i serce włożone w dzieło naszej pracy.

Przygotowanie posiłku, sporządzenie go i podanie do stołu jest dla wielu taką czynnością, która potrafi uradować zarówno samego trudzącego się, jak i biesiadników, zasiadających przy suto zastawionym stole. Każdy ma czasami dość wiecznie takich samych śniadań, obiadów, kolacji, itp...

Od czasu, kiedy człowiek zaczął używać ognia, noża i garnka, wszystko powinien mieć w zasięgu ręki, by nie tylko sie przy nim dymiło, ale aby smakowało. Znajomość kulinarnych technik jest potrzebna, podobnie jak potrzebny jest dobór właściwych produktów, gwarantujących zdrową kuchnię i wyśmienity smak dobrze przyrządzonych i estetycznie podanych dań.

 Mam nadzieję, że pomysły okażą się ciekawe i dla Was. Pozdrawiam i życzę smacznego.

 SZASZŁYK W KURCZAKU

Składniki:

1 kg piersi z kurczaka

6 małych cebulek

10-15 dag boczku

6 pieczarek marynowanych

2-3 jajka

bułka tarta

tłuszcz

sól

pieprz

patyczki na szaszłyki

 

WYKONANIE:

 

Piersi z kurczaka pokroić na porcje, doprawić i rozbić. Cebulki pokroić na połówki w poprzek. Boczek pokroić w kostkę. Na patyczek nadziewać polówkę cebuli, boczek, pieczarkę (można kawałek ananasa, brzoskwini, śliwki suszonej, papryki), zakończyć drugą połówką cebuli. W rozbite piersi kurczaka zawinąć szaszłyk. Opanierować w roztrzepanych jajkach, bułce tartej. Usmażyć. Po wystudzeniu przekroić szaszłyk wzdłuż patyczka na 2 połówki. Przed podaniem mięso podgrzać.

 

Wyśmienite w połączeniu z sałatką z kapusty pekińskiej.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Sałatka włoska z tuńczykiem

Sałatka bardzo posmakowała szczególnie dla mnie więc jest nieodłącznym elementem naszych rodzinnych spotkań. Nie trzeba żałować pieprzu, gdyż on nadaje pikanterii tej potrawie.

Składniki:

 -surowy ogórek obrany ze skórki
-puszka zielonego groszku
-puszka kukurydzy
-torebka ugotowanego na sypko ryżu
-zielone oliwki
-czerwona papryka
-marchewka
-olej do smażenia
-puszka tuńczyka w oleju
-sól, pieprz
-majonez

 

Wykonanie:

Marchewkę pokroić w bardzo cienkie podłużne plasterki, paprykę pokroić w kostkę. Marchewkę i paprykę podsmażyć na niewielkiej ilości oleju i ostudzić.

Ryż wysypać do miski i rozmieszać. Dodać ogórek pokrojony w kostkę, odsączony groszek i kukurydzę. Wszystko wymieszać, dodać marchewkę i paprykę, oliwki pokrojone w plasterki oraz odsączonego z oleju tuńczyka. Wszystko wymieszać, doprawić solą i pieprzem oraz majonezem. Sałatkę można udekorować połówkami zielonych oliwek.          

 

 

 

 

 

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Sałatka wiosenna

Robię ją zazwyczaj w marcu na swoje urodziny, stąd jej nazwa. Przynosi ze sobą odrobinę wiosny po mroźnej zimie.

                                                                                                                                                                                                                                       
Składniki:

-ugotowana pierś z kurczaka
-długi zielony ogórek „wąż”
-puszka kukurydzy
-majonez
-sól
-pieprz

Wykonanie:                                                                                                                                                                                                                
Ugotowaną pierś z kurczaka pokroić w kostkę i wsypać do miski. Ogórek ze skórką pokroić w kostkę, dodać do mięsa. Wymieszać, dodać kukurydzę z puszki. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, doprawić do smaku solą i pieprzem Dodać majonez, jeszcze raz dokładnie wymieszać i podawać na stół.
Ta sałatka jest dobra i na przyjęcia i na śniadanie czy kolację. Smakuje z chrupiacym świeżo upieczonym chlebem własnej roboty.

                                                                                                                                                                                                                                       
Smacznego :)

                                                                                                                                                                                                                                            

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Lody Domowe

W dniu dzisiejszym przedstawiam przepis na lody domowe. Mam nadzieję że bedą smakować . Poniżej znajduje się rozpis składników.

Składniki:
-2 szklanki kremówski
-jajo
-2 żółtka
-pół szklanki cukru
-dodatki: po łyżce orzechów i migdałów
-pół łyżeczki moreli
-pół łyżeczki rodzynków
-łyżka startej czekolady
-łyżka kawy rozpuszczalnej
-kilka łyżek musu owocowego

Wykonanie:
Schłodzoną śmietankę ubić na sztywno. Jajo i żółtka utrzeć z cukrem na parze i połączyć z bitą śmietaną. Masę podzielić na 4 części. Jedną wymieszać z posiekanymi orzechami i migdałami, drugą z morelami, trzecią z czekoladą, czwartą z kawą (kawę rozpuścić w niewielkiej ilości wody). Kolorowe masy rozłożyć do pucharków i zamrozić. Polać musem owocowym.
                                                         

Życzę smacznego :)

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Steki pod ziołowa skorupką

Wiele czynności, które wykonujemy w życiu, daje nam satysfakcję i sprawia przyjemność. Szczególnie jest nam miło, gdy ktoś potrafi docenić pomysłowość, trud i serce włożone w dzieło naszej pracy.

STEKI POD ZIOŁOWA SKORUPKĄ

SKŁADNIKI:

1 pęczek natki pietruszki

0,5 pęczka szałwi

3 gałązki tymianku

3 szalotki

0,5 pęczka oregano

20 dag ryżu

1 ząbek czosnku

1 jajko

1 kromka chleba tostowego

60 dag pomidorów

sól

pieprz

40 dag polędwiczek wieprzowych

2 łyżki oleju

200 ml bulionu

1 łyżka koncentratu pomidorowego

5 dag startego parmezanu

SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA:

Ryż gotować 20 minut w dużej ilości osolonej wody na średnim ogniu. Odcedzić i dobrze osączyć na sitku. Przygotować masę ziołową. Zioła opłukać, osuszyć, kilka gałązek odłożyć do dekoracji, a od pozostałych oderwać listki i posiekać. Jedną szalotkę obrać. Pokroić na kawałki. Czosnek obrać, przecisnąć przez praskę. Chleb tostowy pokroić w małą kostkę.  Połowę oregano, posiekane zioła, czosnek chleb tostowy oraz szalotkę wymieszać z jajkiem, przyprawić do smaku solą i pieprzem (najlepiej świeżo zmielonym). Pomidory oraz pozostałe dwie szalotki pokroić w kostkę. Mięso pokroić na osiem kawałków. Olej rozgrzać na patelni, smażyć na nim mięso kilka minut na średnim ogniu. Przyprawić do smaku. Zdjąć z patelni. Na tym samym ogniu podsmażyć szalotki. Podlać bulionem, dodać pomidory, koncentrat pomidorowy i drugą połowę oregano, krótko zagotować przyprawić dość pikantnie solą i pieprzem. Mięso ułożyć w żaroodpornej formie, posmarować masą ziołową i posypać startym parmezanem. Wstawić do wcześniej nagrzanego piekarnika . steki zapiekać około 15 minut w temperaturze 200 stopni. Udekorować odłożonymi wcześniej świeżymi ziołami. Podawać z ryżem. Porcja dla czterech osób. Czas przygotowania około 50 minut. Jedna porcja to 380 kcal.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.