Dieta jogurtowa
Autor: Pawel Winny
Jak często szukałaś diet, które z jednej strony są skuteczne, a z drugiej mało drastyczne? Tych trybów odżywiania jest stosunkowo mało. Do tej niedużej grupy jest zaliczana tytułowa "jogurtowa" terapia, którą zamierzam w tym tekście omówić.
W opisywanej diecie, w przeciwieństwie do innych terapii odchudzających rezultaty diety w zestawieniu ze "stratami" są zachęcające. Strata wiąże się tylko z naszym portfelem, bo codzienne jedzenie trzech różnych rodzajów jogurtów może się lekko odbić na naszych finansach.
Dieta czasami dla poniektórych może wydawać się być monotonna. Ale jeżeli się troszeczkę ruszy głową i jest się choćby nieco kreatywnym, to można przygotować całkiem ciekawe zestawienia!
Kwestia menu
Między trzema głównymi posiłkami możemy zjeść skromny podwieczorek. Posiłki można dowolnie komponować tak, żeby przez 14 dni (czas trwania tytułowej diety) urozmaicić nasze jadłospis. Nie zapomnij o piciu co najmniej 2 litry wody mineralnej każdego dnia. Nie trzeba się martwić składnikami odżywczymi, bo w tytułowej diecie dostarczamy ich ciału dosyć sporo – szczególnie, jeśli chodzi o fosfor. W dodatku nie czujemy ciągłego głodu! Nie musimy spożywać tylko jogurtów naturalnych, lecz dodatkowo i te owocowe. Ważne, aby zawierały żywe kultury bakterii, jakie korzystnie wpływają na pracę układu trawiennego. Oprócz tego wolno dodać do nowego menu rozmaite rodzaje pieczywa, owoce i jarzyny (podobnie jak dieta owocowa albo wegetariańska). Wypróbuj dietę przez pierwsze cztery dni, a prawie natychmiast poczujesz się doskonale i dostrzeżesz jej zbawienny wpływ, oczyszczając przy okazji organizm z toksyn będących pozostałością po poprzednim trybie odżywienia.
Podsumowanie
Krótko mówiąc, "jogurtowa" terapia jest prostym i szybkim sposobem na zrzucenie nadmiernych kilogramów. Jej największą zaletą jest brak surowych zasad i różnorodność substancji odżywczych w które zaopatrujemy swój organizm.
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz