To oczywiście bardzo dobry krok, aczkolwiek w tym miejscu chcemy w sposób szczególny zapytać o taki aspekt, jakim są ewentualne skutki uboczne stosowania kreatyny. Tak naprawdę możemy powiedzieć, iż wokół nas narosło wiele opinii na temat kreatyny, narosło bardzo wiele negatywnych opinii na temat możliwych do wystąpienia skutków ubocznych.
Czy kreatyna szkodzi?
Czy jednak kreatyna faktycznie może nam zaszkodzić? Jeśli spojrzymy na przeprowadzone badania, to musimy jasno powiedzieć, że kreatyna jest suplementem diety, który nie wiąże się z wieloma różnymi możliwymi do wystąpienia skutkami ubocznymi. Tak naprawdę możemy tutaj mówić jedynie o przyroście masy ciała, co w przypadku niektórych osób nie jest niczym pożądanym. Owszem, możemy zetknąć się z takimi dolegliwościami jak kłopoty żołądkowe, jak odwodnienie, bolesne skurcze mięśni czy też zwiększona podatność na urazy, na naciągnięcia mięśni, ale tak naprawdę mówimy w tym miejscu o sytuacjach, w których przyjmujemy nazbyt dużą dawkę kreatyny. Jeśli bowiem dawkujemy ją w odpowiedni, w prawidłowy sposób, to nie ma żadnych obaw, iż wywoła ona jakiekolwiek dolegliwości.
Kreatyna a serce
Warto również obalić w tym miejscu jeszcze jeden mit, który tutaj funkcjonuje. Mowa mianowicie o powiązaniach stosowania kreatyny z ostrymi zespołami wieńcowymi. To kolejny mit, który nie ma swojego potwierdzenia w rzeczywistości, który nie ma swojego potwierdzenia w przeprowadzonych badaniach. Jaki z tego wniosek? Kreatynę możemy jak najbardziej stosować nie obawiając się o jakiekolwiek dolegliwości, można ją stosować w sposób bezpieczny, ale najważniejszym elementem jest to, aby stosować się do zalecanych dawek oraz do właściwych pór przyjmowania. Wszelkie mity na ów temat należy obalać, ponieważ mamy tutaj do czynienia z jednym z najbezpieczniejszych suplementów diety dla sportowców, a więc bez obaw można po niego sięgnąć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz