Warto jednak wiedzieć, iż na rynku mamy obecnie duży wybór różnych rodzajów soli. Często jednak nie przywiązujemy wagi do tego, którą z nich kupujemy. Warto pamiętać, że sól rafinowana, która najczęściej gości w naszej kuchni, praktycznie pozbawiona jest cennych minerałów. Jaka sól będzie więc odpowiednia?
Sól himalajska
Od dobrych kilku lat można ją nabyć w sklepach ze zdrową żywnością, a obecnie również w zwykłych marketach. Sól himalajska jest prawdziwą skarbnicą minerałów. Sól himalajska zasługuje na szczególną uwagę, gdyż posiada szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim odpowiada za prawidłową gospodarkę wodną w naszym organizmie, zapobiega powstawaniu skurczy mięśni, wpływa na regulowanie ciśnienia krwi, oczyszcza organizm z toksyn oraz poprawia ogólną odporność organizmu.
Jak spożywać sól
Dzienna dawka soli nie powinna przekraczać jednej płaskiej łyżeczki - tak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Warto jednak pamiętać o tym, iż bardzo dużo soli ukrytej jest w niemal każdym produkcie spożywczym.
Im więcej spożywamy produktów przetworzonych, tym mniej soli powinniśmy stosować. Można ją przecież zastąpić ziołami, które nie tylko urozmaicą nasze potrawy, ale również mają korzystny wpływ na nasze zdrowie.
Sól himalajską natomiast możemy spożywać nie tylko jako dodatek poprawiający smak potraw, ale również w celach zdrowotnych, przy różnego rodzaju dolegliwościach bądź profilaktycznie. Można przyrządzać z niej roztwór, czyli tzw. solankę, która doskonale oczyszcza organizm i przyspiesza jego odtruwanie.
Polecane są również kąpiele z dodatkiem soli himalajskiej, a w przypadku zakażeń grzybiczych - okłady na skórę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz